Hovedbestyrelsen i Militærpolitiforeningen i Danmark

     Denne side er sidst opdateret

Landsformand Ole Bech Kristensen. Klik for større billede! Landsformand Ole Bech Kristensen (MPO)
Kløvervej 43
9400 Nørre Sundby
Tlf. 3029-0591
E-mail: formand@militarypolice.dk
Næstformand Frants Dalby. Klik for større billede! Næstformand Frants Dalby (KP-73, SG-33)
Elbækvej 15, Biersted
9440 Aabybro
Tlf. 9826-8599
E-mail: nastformand@militarypolice.dk
Hovedkasserer Otto Westergaard. Klik for større billede! Hovedkasserer Otto Westergård (KP-84)
Højgårdsvej 24
8362 Hørning
Telefon:2097-1844
E-mail: kasserer@militarypolice.dk
Ole Vilner. Klik for større billede! Sekretær Ole Vilner (SG-12)
Bengtasvej 2A, 1. tv
2900 Hellerup
Tlf. 3961-1750
E-mail: eovilner@gmail.com
Gert Bøjer Jensen. Klik for større billede! Hovedbestyrelsesmedlem Gert Bøjer Jensen (KP-89)
Hadsundvej 19
9000 Aalborg
Tlf. 2074-2443
E-mail: 2cv@stofanet.dk
F S Pedersen. Klik for større billede! Hovedbestyrelsesmedlem Flemming Steen Pedersen (KP-99)
Skodsebøllevej 25, 4920 Søllested
Tlf. 4225-1068
E-mail: f.s.pedersen@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem Michael Kruse Nielsen. Klik for større billede! Hovedbestyrelsesmedlem Michael Kruse Nielsen (Søværn)
Fynsgade 14
7430 Ikast
Tlf. 9725-0093
E-mail: m_k_nielsen@hotmail.com
Aksel Ravn. Klik for større billede! Bestyrelsessuppleant Aksel ravn (SG-61)
Fokken 64
3070 Snekkersten
Tlf. 2052-5850
E-mail: a.b.ravn@godmail.dk
Brian Askholm. Klik for større billede! Bestyrelsessuppleant Bjarne Askholm (SG-70)
Wagnersvej178
7500 Holstebro
Tlf: 7258-2854
E-mail: vbaskholm@yahoo.dk
Revisor. Klik for større billede! Revisor Steen Ladefoged (SG-8/MPO)
Gammel Skolevej 46, Vrold
8660 Skanderborg
Tlf. 8652-5199 / 2674-0638
E-mail: ladefogedsteen@gmail.com
Tom Thomasen. Klik for større billede! Revisor Tom Thomasen (KP-71)
Grønagervej 53
2300 København S
Tlf. 3255-9519
E-mail: tomtahomasen@gmail.com
Erik Rasmussen. Klik for større billede! Revisorsuppleant Erik Rasmussen (KP-93)
Ravnehusvej 39, Hareskovby
3500 Værløse
Tlf: 4449-2858
E-mail: erik@ravnehusvej.dk
Webmaster Bent Erik Truelsegaard. Klik for større billede! Web-master/IT
(udpeget til særligt hverv)
Bent Erik Truelsegaard (SG-47)
Sanderumvej 205, Sanderum
5250 Odense SV
Tlf. 2265-7804
E-mail: webmaster@militarypolice.dk
Niels Wahl Hansen. Klik for større billede!  Fanebærer
(udpeget til særligt hverv)
Niels Wahl Hansen (KP-70)
Ledavej 96
9210 Aalborg SØ
Tlf: 4086-7670
E-mail: fanen@militarypolice.dk